Операції на щитовидній залозі
- Андрей Ожиганов
- 6 жовт. 2021 р.
- Читати 1 хв
Оновлено: 31 бер. 2022 р.
Щитовидна залоза відповідає за секрецію гормонів щитовидної залози, які життєво важливі для обміну речовин. Цей гормон регулює клітинний метаболізм.
Оперативне лікування необхідне при наступних захворюваннях щитовидної залози, якщо консервативна терапія не дає ефекту:
1) вузловий зоб (великі вузли на щитовидці);
2) дифузний зоб (вузлів немає, але щитовидна залоза збільшена);
3) аутоімунний тиреоїдит у хронічній формі;
4) підозра на злоякісність.
Обсяг операції на щитовидці залежить від захворювання органу.
Проводяться такі види операцій:
1) Тиреоїдектомія - тотальне видалення щитовидної залози. Показання до такого оперативного втручання – це дифузний токсичний зоб, багатовузловий зоб.
2) Гемітіроідектомія - резекція однієї частки органу. Проводиться для лікування фолікулярних пухлин та багатовузлового зоба однієї частки.
3) Лімфодисекція – видалення лімфатичних вузлів та жирової клітковини. Проводиться при підозрі чи доведених метастазах у лімфовузли.
Всі операції на щитовидці виконуємо з використанням сучасних технологій, системи біозварювання тканин та щадного наркозу, що дозволяє провести операцію з мінімальною травмою для організму та практично безкровно. Для пацієнта такий метод допомагає суттєво скоротити прийом знеболювальних, антибіотиків та у короткий термін відновити працездатність.
Післяопераційна рана ушивається косметичним швом, який у майбутньому формує малопомітний рубець. Наступного дня після операції пацієнту виконується перев'язка зі зняттям дренажів (якщо їх використали) та контроль гормонів. Середня тривалість перебування у стаціонарі після виконання нами операцій на щитовидній залозі – 2-3 дні.
Після операції з резекцією частини органу подальшого специфічного лікування, зазвичай, не потрібно. Частина щитовидки, що залишилася, бере на себе всі функції, тому приймати гормони не потрібно. Пацієнтам призначають з профілактичною метою на 1 місяць кальцій і вітамін Д. Згодом приймати тиреоїдні гормони потрібно тільки тим, у кого мало працездатні тканини органу, що залишилися. Зазвичай це пов'язано з операцією. При повному видаленні залози завжди потрібне замісне лікування.
Записатися на консультацію до ендокринного хірурга можна за номером +380638023175
Comments